RTK

RTKLive
29 Shtator, 2023

Smakiçi do ta mposhtë Kabajellin

1 min read

Aurora Verbica
12.01.2023

Boksieri jonë Agron Smakiçi do të tregojë vetën me datën 28 janar kundër boksierit gjerman Agit Kabayel. Dy boksierët që i përkasin kategorisë së rëndë do të ndeshen në Bochum të Gjermanisë. Duke ditur cilësitë e Smakiçit ne mendojmë që Smakiçi do ta nakautoj Kabayelin.

Kjo ndeshje pritet të jetë në favor të Smakicit nëse bindshëm rezulton me fitore kundër gjermanit dhe e qon atë në tjetër nivel. Meçi do të jetë i vlefshëm për titullin e kampionit evropian në verzionin më të rëndësishëm EBU. Në rast të fitorës së Smakiçit, ai do të bëhet shqiptari i dytë që fiton titullin EBU pas Luan Krasniqit.

Smakiç nuk është ndeshur prej korrikut të vitit të kaluar kundër Fernando Rodrigos. Ai e përmbylli me fitore pasi nakautoi brazilianin që në raundin e parë. Presim që mbrëmja e  28 janarit të jetë e Smakiçit dhe të përmbyllet me fitoren e tij.

www.kosovaboxing.org

1 thought on “Smakiçi do ta mposhtë Kabajellin

  1. Pershendetje Kosovaboxing!
    Faleminderit qe jeni dritarja e vetme e informimit profesional ne gjuhen shqipe. Per mua si dashamire i ketij sporti eshte krejt e pakuptueshme se si nje ballafaqim aq i rendesishem ne mos me i rendesishmi qe nga ballafaqimet e Luanit/Robinit nuk e merr vemendjen e duhur nga mediat shqiptare. Asnje shkrim, asnje raport, asnje interviste, e lere me te transmetohet ne tv tona ky meç. Se cka ka shku keq per kete boksier ne aspektin e marketingut buk e di por menyra se si po injorohet per mua eshte deprimuese. Nuk do mend se pas shpalljes kampion do behet “heroi”yne per te cilin mbeshtetje nga mediat nuk ka, perjashto Kosovaboxing.Uroj te vazhdoni te na mbani te informuar!
    Bardhi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.