RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Shqipëria dhe Maqedonia në “Stranxhat” të Bullgarisë, ndërsa Kosova në “Zllatko Hrbiç” në Kroaci

1 min read

Njëri ndër turnet më të mëdhenjë në boksin amator në Evropë, ai në Strangjat të Bullgarisë do të fillon  me 24 Shkurt. Në këtë turne do të marrin pjesë tre boksier shqiptar, dy nga Shqipëria dhe një nga Maqedonia. Boksierët nga Shqipëria që do të marrin pjesë janë Asmer Bilalli dhe Kristian Demaj, ndërsa Fatlum Zhuta do të jetë  boksieri shqiptar i cili mbron ngjyrat e Maqedonisë. Ndryshe nga Shqipëria dhe Maqedonia, Kosova ka zgjedhur turneun “Zllatko Hrbiç” në Kroaci i cili fillon me 28 Shkurt. Edhe ky turne është ndër më të njohurit në rajon por edhe më gjërë. Për Kosovën do të marrin pjesë dy boksierët më të mirë kosovar, Liridon Zeqiri dhe Burim Hasani.  Kosovaboxing.org do t`ju sjell lajmet nga këtë dy turne të rëndësishëm të boksierve tonë.

Kosovaboxing.org
20 Shkurt 2012

4 thoughts on “Shqipëria dhe Maqedonia në “Stranxhat” të Bullgarisë, ndërsa Kosova në “Zllatko Hrbiç” në Kroaci

  1. Kosova nuk mund te marri pjese ne nje aktivitet si Stranxha, pasi nuk eshte ende e njohur si federate nga AIBA

  2. Pse nuk na informoni edhe per rezultatet e arritura ne kete turnir ku kane mar pjes keta shqiptar te medhenj qe i afirmoni aq shume kur fitojn, apo ju kane dhane nja dy kile gjize qe mos te folni kur humbin,

  3. me falni se pash edhe nje niko tjeter qe paska komentuar me pare ne kete faqe.ai me duket se eshte babai i Kristianit.Jam nje niko tjeter une.me falni per konfuzionin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.