RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

Seferi dhe Sulejmani triumfojnë me KO

1 min read

Hallmann Dome, Vienë, Austri, 16 mars 2018 – Sefer Seferi dhe Arlind Sulejmani kanë triumfuar në përballjet e tyre të zhvilluara këtë fundjavë në Vienë të Austrisë.

Seferi (23-1, 22 KO) përball pati hungarezin Laszlo Hubert (50-24-1, 34 KO) të cilin arriti ta mposht edhe më lehtë se që është pritur. Seferi në raundin e dytë e grushtoi fortë Hubertin për të fituar me nakaut klasik. Vitin e kaluar Hubert kishte pasur fatin e njejtë të nakautohet edhe nga Nuri Seferi në raundin e tretë. Fati i hungarezit është të rrahet nga dy vëllezërit Seferi.

Në këtë mbrëmje boksoi edhe talenti tjetër shqiptar, 20-vjeçari Arlind Sulejmani. Sulejmani (13-0, 7 KO) u përballë me boshnjakun Anando Agoviç (5-5-0, 5 KO) të cilin arriti ta fitoj me nakaut në raund të tretë. Me këtë fitore Sulejmani fitoi titullin botëror për të rinjë “WBO Youth”.

www.kosovaboxing.org
18 mars 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.