RTK

RTKLive
1 Dhjetor, 2023

Joshua: Do të ndali Parkerin mbrenda tetë raundeve

1 min read

WBA dhe IBF kampioni i botës Anthony Joshua ka parashikuar fitoren e tij kundër WBO kampionit të botës, Joseph Parker me 31 mars në Kardif të Vellsit. Joshua theksoi se do të triumfoj kundër Parker dhe atë para kohe. “Do ta ndali Parkerin nga raundi i gjashtë deri te ai i tetë” theksoi Joshua për Sky Sports.

Kjo deklaratë e Joshuas duket e ngutshme, edhe pse duke ditur kapacitetin e britanikut kjo mund edhe të ndodh. Por, Joshua duhet të dij se Parker deri më tani asnjëherë pësuar ndonjë nakaut, por as nakdovn, as në boksin olimpik. Parker ka mposhtur boksier të njohur si Hugh Fury, Andy Ruiz Jr, Alexander Dimitrenko, Carlos Takam etj. Pra, Parker është dëshmuar si kampion i botës i cili ka bilanc prej 24 fitoresh (18 KO) në po aq përballje.

www.kosovaboxing.org
18 mars 2018 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.