RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Së shpejti numri i dytë i Kosova Boxing Magazine kushtuar Lah Nimanit

1 min read

Numri i dytë i Kosova Boxing Magazine do të dal në treg në muajin Korrik. Numri 2 i dedikohet trainerit të ndjerë, legjendarit Lah Nimani. Edhe kësaj radhe do të ketë shumë tema interesante dhe eksluzive. Do të jetë jeta e Lah Nimanit, familja e tij, flasin ish-boksierët për Nimanin, fituesit e turneut Lah Nimani të pesë edicioneve. Pastaj flasin 60 personalitete më të afërta të Nimanit.  Raportazh dhe fotogaleri nga turneu i fundit i Lah Nimanit. Speciale nga klubi i boksit Tirana. Reportazhe nga meçet e Xhavit Bajramit dhe Shemsi Beqiri. Reportazh nga mbrëmja në Bielefeld. Intervistë me Azize Nimanin, intervistë me Edis Tatlin dhe intervistë me Lamon Brewster. Pastaj luftëtari i ringut MMA, Agim Abdullahu. Poster Erzen Rrustemi dhe Fatlum Zhuta. Të rejat nga boksi në Kosovë, Shqipëri, Maqedoni. Boks ndërkombëtar, Klitschko, Thompson. Mayweather, Cotto, Pacquiao, Bradley, Stieglitz dhe Abraham. Muharrem Gjoci njeriu që po e shtyn më së shumti boksin kosovar. Dhe një fjalëkryq me ikonën e kick-boxit Besim Kabashi. Dhe shumë e shumë ngjarje të tjera.

Të gjitha vetem në Kosova Boxing Magazine. Mund të porositni që tani …

Kosova Boxing
26 Qershor 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.