RTK

RTKLive
14 Qershor, 2024

Roy Jones Junior fiton në një luftë zhgënjyese

1 min read


Riga, Letoni, 26 korrik 2014 –
Pasi ju paralajmëruam meçin Roy Jones vs. Fry, ju sjellim raportin e ngjarjes e cila ishte zhgënjyese për gjithë shikuesit e botës.

Ish-kampioni i botës Roy Jones, arriti ta mposht me ndërprerje në raund të pestë. Pasi që Fry u goditë nga një goditje me të majtë në fund të raundit të katërt, ai u gjetë në nokdovn dhe u zgjua po që gongu e shpëtoi. Fry nuk vazhdoi meçin në raund të pestë.  Ishte duel i dobët, zhgënjyes dhe e themi me plot fjalën, I PAVLERË.

Roy Jones i cili është ikonë e boksit botëror, dhe njëri ndër boksierët më të mirë në botë i të gjitha kohërave, duhet të penzionohet e jo të boksoj në këto ngjarje të cila i ngjasojnë të niveleve shumë të dobëta.

Kosovaboxing.org
27 korrik 2014 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.