RTK

RTKLive
18 Maj, 2024

Rezultatet nga turneu memorial “Xhafer Thaqi”

1 min read

Në Gjakovë u mbajt për herë të 11-të turneu memorial Xhafer Thaqi, ku u zhvilluan gjithsejë 11-duele. Meçi më intersant ishte ai mes kampionit të Kosovës Liridon Zeqiri dhe ish-kampionit të Kosovës të rikthyerit Mahmut Gorda. Duelin e fitoi Zeqiri me vendim unanim 2 me 0. Duel tjetër interesant ishte edhe aj mes Avni Atashit nga Peja dhe Shkëlzen G0it nga Gjakova. Ndonëse boksieri gjakovar ishte numëruar disa herë në ring, atij iu dha fitorja në fund. Me këtë vendim nuk u pajtua as klubi i boksit Peja e cila ishte mjaft e pakënaqur me vendimin e gjyqtarëve.

Këto ishin rezultatet:

52 kg – Lirim Bajrami (Fushë Kosova) – Ardian Gashi (Prizreni) – 2-0
60 kg – Liridon Zeqiri (Drita) – Mahmut Gorda (Prizreni) – 2-0
60 kg Ramë Kuqi (Gjakova 137) – Nevzat Rama (Trepça 89) – 2:0
64 kg – Besart Xhafa (Trepça 89) – Bekim Hoti (Gjakova 137) – 2-0
64 kg – Bedri Xhuraj (Gjakova 137) – Gjelbrim Isufi (Fushë Kosova) – 1-1
69 kg – Igball Cenaj (Kukësi) – Taulant Haskaj (Gjakova 137) -1-1
69 kg – Durim Thaqi (Gjakova 137) – Nazmi Kurteshi (Trepça 89) – 1-1
69 kg – Burim Hasani (Fushë Kosova) – Fetah Leskovica (Kastrioti) – 2-0
75 kg – Shkëlzen Goqi (Gjakova 137) – Avni Atashi (Peja) – 2-0
81 kg – Ismet Dobratiqi (Prishtina) – Kadri Murseli (Kastrioti) -2-0
+91 kg – Jeton Berisha (Fushë Kosovë) – Mehmet Asllani (Gjakova 137) – 2-0

Boksieri më i mirë : Liridon Zeqiri
Tekniku më i mirë : Burim Hasani
Cifti më luftarak : Shkëlzen Goqi dhe Avni Atashi

Kosovaboxing.org
15 Nëntor 2010

1 thought on “Rezultatet nga turneu memorial “Xhafer Thaqi”

  1. Cfare jane keto rezultate e ?
    Nuk jom dakort gjithsesi do jemi preseri andej dhe do te tregojme ndryshimin….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.