RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Reshat Mati nënshkruan me “Matchroom Boxing”

1 min read

Talenti shqiptar, Reshat Mati ka vendosur të kaloj në boksin profesionist. Ai ka nënshkruar me gjigantin anglez, “Matchroom Boxing” me promoterin e njohur Eddie Hearn.

Mati fitues i “National Golden Gloves – 2018” vlerësohet si talenti më i madh i boksit shqiptarë i cili e ka dëshmuar vetën me paraqitjet e tij që nga femijëria. Rruga e tij ishte e hapur dhe konkurruese për Lojrat Olimpike “Tokyo 2020” por shteti i SHBA-së nuk ka dhënë ndonjë garrancion për te dhe ky nuk deshi të humbas kohe dhe vendosi të kaloj në boksin peofesionist.

Kosova Boxing që nga fillimi i karrierës së tij e kabështetur duke besuar në kualitetin dhe suksesin e tij. Ai ka të gjitha predspozitat të bëhet kampion i botës, këtë do të na dëshmoj.

www.kosovaboxing.org / 18 Korrik 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.