RTK

RTKLive
26 Qershor, 2022

Qato kundër Ponce në Tiranë

1 min read

Kreshnik Qato do të mbrojë titullin WBF në kategorinë e mesme kundër argjentinasit, Estaban Waldemar Ponce me 1 Maj në Tiranë. Qato i cili është në përgaditje intenzive do të ateroj në Tiranë me 30 Prill, për ndeshjen e radhës. Dueli i radhës i Qatos do të jetë i pesti për boksierin tonë në Shqipëri, ku në të gjitha duelet ka kënaqur publikun shqiptar.

Kundërshtari Esteban Waldemar Ponce ka një rekord prej 16-fitore (8 KO),  4-humbje, 1 barazim. Ponce do të jetë një sfidë e qëlluar për Qaton, dhe shpresojmë se lufta e 1 Majit do të kënaq të pranishmit në Tiranë në prani të shumë shikuesve.

Siç e kemi paralajmëruar disa ditë më parë, në parameç Kreshnik Qato vs Estebian Waldemar Ponce do të luftoj Shpetim Shala vs Josip Jalusic. Ky meç do ta pasuron këtë mbrëmje të boksit. Kosovaboxing.org do të përcjell drejtpërdrejt duelet dhe do t`ju sjellim lajmet direkt nga Tirana.

Kosovaboxing.org
10 Prill 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.