RTK

RTKLive
14 Qershor, 2024

Pritje madhështore në Prishtinë për Haxhi Krasniqin

2 min read

Përgatiti dhe Foto:
Shpend Ahmeti 

Haxhi Krasniqi 6Hotel Swiss Diamond, Prishtinë, 22 dhjetor – Vetëm dy ditë pasi mbrojti titullin e kampionit të WBA-Continental dhe WBO-International, Haxhi Krasniqi, mori rrugën për Kosovë për të festuar fitoren e arritur ndaj Daruisz Sek dhe të pushoj disa ditë. Mirëpo, festimet së bashku Krasniqi u ndal në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” duke e befasuar dhe duke e sjellur drejt hotelit “Swiss Diamond” në Prishtinë, ku të gjitha mediet kosovare, pastaj krerët Haxhi Krasniqi 2Haxhi Krasniqi 4Haxhi Krasniqi 5Haxhi Krasniqi 3e dy federatave të boksit, dhe agjencioni Kosova Boxing, pritën boksierin tonë. Nuk munguan as vendasit e tij nga Juniku dhe të afërmit që erdhen ti bashkoheshin festimit dhe pritjes madhështore. Krasniqi u befasua por njëherit edhe iu gëzua shumë duke qenë edhe më krenar nga pritja madhështore. Këtu duhet përgëzuar organizimin nga gazetari ynë i njohur nga RTK, Artan Muhaxhiri i cili bëri gjithë organizimin dhe gjithçka ishte në nivelin e duhur.

Nuk munguan as dhuratat e shumta ku Federata e Boksit Profesionist i ndau çmimin “Anëtar Nderi” e cila iu nda nga kryetari Bekë Zeka. Edhe një mirënjohje tjetër iu nda nga Federata Profesioniste e boksit të Kosovës, për të arriturat e Krasniqit, i cili çmimi iu nda nga legjenda e boksit kosovar, njëherit nënkrytar i FboxProfK, Muharrem Gjocaj. Një mirënjohje iu nda edhe nga kryetari i FboxK-së, Ramadan Selimi. Ndërsa Agjencioni Kosova Boxing i ndajti çmimin e “Boksierit më të mirë për 2014”.

Kosova Boxing
23 dhjetor 2014 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.