RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Povetkin vs. Whyte -II- me 6 mars

1 min read
Revanshi i shumë pritur ndërmjet Alexander Povetkin dhe Dyllian Whyte është caktuar për 6 mars. Dueli i tyre do të zhvillohet diku në Britani të Madhe dhe kjo do të mësohet shumë shpejt.
Dueli i parë i tyre ishte mjaft dramatik që u zhvillua me 22 gusht. Whyte dominoi meçin gjatë gjithë kohë për katër raunde duke e hedhur Povetkinin tre herë në dysheme, por që Povetkin e befason në ruand të pestë ku me një aperkat të majtë nokauton anglezin, që askush se kishte pritur.
Edhe meçi i dytë do të jetë interesant. Povetkin do të mundohet që sërish të fitoj duke dëshmuar se fitorja e parë nuk ishte ndonjë rastësi, në anën tjetër Whyte do të boksoj kësaj radhe me kujdes të shtuar duke kërkuar fitoren që do ta sjell te dueli me kampionin e botës në WBC, Tyson Fury.
www.kosovaboxing.org
26 janar 2021

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.