RTK

RTKLive
27 Qershor, 2022

Nuri Seferi shënon fitore kundër afrikanit Marwa

1 min read

Post Finance Arena, Bern, Zvicër, 12.12.2009 – Nuri Seferi ka realizuar fitore ndaj afrikanit nga Tanzania, Joseph Marwa me vendim unanim. Nuri “Tajsoni Shqiptar” Seferi , 25-6-0 (17 KO) ka diktuar tempin nga raundi i parë deri të katërtin duke fituar bindshëm Joseph “Hungry Lion” Marwa 22-13-1 (6 KO).

Fitorja e boksierit tonë nuk u vë në dyshim në asnjë moment pasi që në çdo raund boksieri ynë dominoi dhe gjyqëtarët vendosen për fitoren e boksierit tonë.

Meçi Seferi vs Marwa u zhvillua në prani afër 20 000 mijë shikuesve. Dueli ishte parameç i luftës për titullin botërorë të versionit WBC-së mes Vitali Klitschko dhe Kevin Johnson.

Më shumë detaje do t`ju japin në ditët në vijim për këtë duel ku Nuri Seferi do të na jap më shumë fjalë rreth duelit të tij të fundit dhe për të ardhmen. Exclusive vetem në Kosovaboxing.org

Artan Vërbica
12 Dhjetor 2009

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.