RTK

RTKLive
21 Tetor, 2021

Nuri Seferi 90.7 kg, Douglas Otieno 85.8 kg

1 min read

Hotel Panorama, Gostivar, Maqedoni, 26 Nëntor 2010 – Janë mbajtur peshimet për duelin e rëndësishëm që do të jetë nesër mbrëma në Gostivar. Kampioni evropian në versionin WBO, Nuri Seferi ka dal 90.7 kg, ndërsa kundërshtari nga Kenia, Douglas Otieno 85.8. Pra kundërshtari i boksierit tonë ka dal më i lehtë për 4.9 kg. Kjo do të jetë mbrojtja e parë e titullit nga Nuri Seferi dhe pritet që me fitoren e neserme të ngjitet akoma në ranglistën e WBO-së. Kosovaboxing.org do të jetë prezent në Gostivar dhe do t`ju sjell informacione drejtpërdrejt nga vendi i ngjarjes. Dueli Nuri Seferi dhe Douglas Otieno do të zhvillohet nga ora 22:00. Ky duel do të transmetohet në TV MTV 2 të Maqedonisë.

Disa foto nga peshimet dhe konferenca e gazetarëve që ishte sot të sjelluara tek ne nga Shpend Reçani nga Studio Digital  :

Kosovaboxing.org
26 Nëntor 2010

 

2 thoughts on “Nuri Seferi 90.7 kg, Douglas Otieno 85.8 kg

  1. I UROJ FAT NURIUT SONTE DHE ISHALLA E FITON NDESHJEN ME KO ,DHE I UROJ SUKSESE NE TE ARDHMEN ,PER TE FITUAR TITULLIN PRESTIGJOZ KAMPION BOTE ,NURIU NA KA BERE TE GJITHE SHQIPTARET SHUME TE GEZUAR ME KARRIEREN E TIJ TE SUKSESSHME ,THE FALENDEROJME EDHE ARTAN VERBICEN I CILI SJELL LAJMET ME TE SHPEJTA NE BOKSIN SHQIPTAR DHE TE HUAJ, FALEMINDERIT ARTAN TI JE NUMER 1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.