RTK

RTKLive
2 Tetor, 2022

Nieky Holzken zavendëson Juergen Brahmerin në meçin kundër Callum Smith

1 min read

Gjermani Juergen Brahmer ka anuluar përballjen që do të zhvillohet këtë fundjavë me britanikun Callum Smith. Boksieri gjerman është tërhiqur pasi ka pësuar një grip dhe nuk do të jetë në gjendje të zhvilloj meçin në Nurnberg.

Ky meç nuk ka mundur të caktohet për datë tjetër pasi që biletat dhe gjitha përgatitjet janë bërë dhe është kërkuar reagim i shpejtë dhe gjetja e një kundërshtari tjetër. Ka ardhur në shprehje holandezi, Nieky Holzken, i cili ka 13 meçe, të gjitha fitore, dhjetë me ndërprerje. Por, sa do të i denjë Holzken ti kundervihet Smith-it, do të shohim. 

Ka zëra se kjo është një lojë e ekipit Saurland pasi Groove ka lënduar krahun dhe nuk do të jetë në gjendje të boksoj në finale të “World Boxing Super Series” që do të zhvillohet në muajin maj. Ndërsa që Brahmer do ta zavendësoj Groovesin dhe do të pret finalistin Smith apo Holzken.

www.kosovaboxing.org
20 shkurt 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.