RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Nga ora 20:15 në RTK, Dardan Morina kundër Jack Fallon

1 min read

Dardan Morina RTKDardan Morina do të mbroj titullin e kampionit të botës në versionin WKU, deri -76 kg. Ai përball do të ketë anglezin nga Mançesteri, Jack Fallon. Fallon është kampion aktual botëror në versionin WKU deri -70 kg, por ka shtuar peshë për ti rimarë edhe brezin tjetër në -76 kg, kikboksierit tonë, por këtë do ta shohim sonte kur do të përballet me Gladiatorin shqiptarë, Dardan Morina.

Paraqesim dy kikboksierët:

Dardan „The Gladiator“ Morina
Shtetësia: Gjermani
Mosha: 25 vjeçar
Kategoria: 75 kg ( e mesme deri -76 kg),
Gjatësia: 176 cm
Rekordi: 33 meçe: 29-2-2, 16 KO
Sukseset: WKU/ISKA/WKA – Kampion Botëror
Ekipi: Steko Munih
Menaxherët: Mladen Steko, Zvonko Josipovic, Gentjan Morina, dhe Cutman-i Thilo Kudler

Jack Fallon
Shtetësia: Angli
Mosha: 22 vjeçar,
Kategoria: ( e mesme deri -76 kg),
Gjatësia: 187 cm,
Rekordi: 27 meçe: 24-3-0, 7 KO
Sukseset: WKU Kampion Botëror deri 70 kg
Ekipi: Frank‘s Gymm Franklyn Brown

Komenton nga studio i RTK-së, Blerim Vuniqi. 

Kosovaboxing.org
12 mars 2016 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.