RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Morina mbron titullin e botës, duke mposhtur bindshëm anglezin Fallon

1 min read

Dardan Morina 2Postplatz, Munih, Gjermani, 12 mars 2016 – Dardan Morina ka mbrojtur titullin e kampionit të botës në versionin WKU në kategorinë deri -76 kg, duke mposhtur bindshëm anglezin Jack Fallon.

Morina dominoi meçin duke fituar çdo raund. Ai pati paraqitje brilante dhe ishte njëra ndër luftat e tij më të mira, ndonëse kundërshtari Fallon u mbajt me vështirësi deri në fund. 

Kjo ishte fitorja e 30-të (16 KO) në karrierë për Morinën, karshi 2 humbjeve dhe dy barazimeve. Ndërsa për Fallon kjo ishte humbja e 4-të karshi, 24 fitoreve (7 KO).

Kosovaboxing.org
12 mars 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.