RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Nesër nga ora 23:15 në RTK transmetohet meçi Edis Tatli kundër Pasquale Di Silvio

1 min read

Nesër me 22 Janar nga ora 23:15 në televizionin publik të Kosovës, RTK do të transmetohet meçi i fundit i boksierit tonë Edis Tatli dhe italianit Pasquale Di Silvio. Tatli është njëri ndër boksierët më të mirë dhe karriera e tij është duke shëndritur çdo ditë e më shumë, prandaj ndiqeni. Ky është meçi i parë i Edis Tatlit në dhjetë raunde, ndërsa progresi i tij ka arritur në një shkall të lartë ku Tatli për një kohë të shkurt do të sfidon titullin e kampionit të Bashkimit Evropian në versionin EU, pastaj titullin e kampionit evropian në versionin më të respektuar EBU. Këtë duel do të komentojnë kryeredaktori i sportit në RTK, Blerim Vuniqi dhe kryeredaktori i Kosovaboxing.org, Artan Vërbica.

Kosovaboxing.org
21 Janar 2012

3 thoughts on “Nesër nga ora 23:15 në RTK transmetohet meçi Edis Tatli kundër Pasquale Di Silvio

  1. ishala me fitore uroj shum fat sonte edis ishala na gozon don zoti zotit nimon pershendes edis shum nga shoki jot mahmut gorda

  2. Pershendetje Artan je njeri me meritoret per pasqyrimin e ngjarjeve te boksit Kosovar.Per meqin e Edisit qe na kenaqi me paraqitjen e ti ne Finland ishte i mrekullueshem me kondicion shum i pergatitur.Bukurin e beri edhe komentet e tua dhe te Blerimt qe me nje fjal kaluam shume mire. Edisit i urojm suksese dhe shendet vetem perpara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.