RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Nebi Ademi kampion evropian në versionin WFC

1 min read

Bernë, Zvicër, 11 Shkurt 2012 – Nebi Ademi ka shënuar fitore ndaj boshnjakut Senad Hadzic me “Knock Out” teknik në raund të dytë. Ademi tregoi sërish se mund të matet me më të mirët, e këtë e tregoi në fund të raundit të dytë ku pas një serie goditjesh e la për dyshemeje Hadzicin. Kjo fitore Ademit mund ti rikthej sërish rrugë që të dyluftoj edhe për titullin e kampionit të botës. Në këtë mbrëmje boksuan edhe disa shqiptar tjerë si Ardian Beqiri, Valon Emini, Enver Sljivar dhe Bledar Dakaj të cilët dolën të gjithë fitues.

Kosovaboxing.org
12 Shkurt 2012

1 thought on “Nebi Ademi kampion evropian në versionin WFC

 1. Organizatori i Kings of Thai-Kickboxing nga Santhea-Fit Bern
  Arsim Ibrahimi

  Ja Uron Fitoren dhe shum sukses ne Sport
  Nebi Ademi
  Ardian Beqiri
  Marc Fivian
  Valon Emini
  Enver Sljivar
  Admir Sivic
  Bledar Dakaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.