RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Natizanian Vogkan shpallet boksieri më i mirë në turneun “Lah Nimani” për edicionin 2017

1 min read

Natizanian VogkanPallati i Rinisë dhe Sporteve, 28 maj 2017 – Sot u zhvilluan finalet e turneut nderkombetar ‘LAH NIMANI’ ku u tregua nje boks mjaft i mirë dhe cilësor

U zhvilluan disa duele mjaft interesante dhe në fund juria shpalli më të mirët e turneut:

Boksieri më i mirë: Natizanian Vogkan nga Greqia
Tekniku më i mirë: Kirkorov Vendan nga Bullgaria
Çifti më luftarak: Besart Pireva nga Kosova dhe Daniel Marku nga Shqipëria
Boksieri me Fair-Play: Shpend Gafuri nga Maqedonia
Boksieri më i mirë vendor: Flamur Sejfijaj nga Kosova
Gjyqëtari më i mirë: Latif Demolli nga Kosova

www.kosovaboxing.org
28 maj 2017

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.