RTK

RTKLive
23 Prill, 2024

Morina, nakauton Halladan në raund të dytë

1 min read

Foto: Alexander Gorodnyi 

Dardan MorinaPostpalast, Gjermani, 12 mars 2015 – Dardan Morina ka nakautuar sllovakun Michal Halada në raund të dytë, duke mbrojtur titullin e kampionit botëror në versionin WKU deri -76 kg.

Morina, filloi mjaft mirë meçin dhe në asnjë moment nuk respektoi kundërshtarin, dhe kjo i dha rezultat, ku në stilin e boksierit me goditje të forta e plandosi duke i dhënë fundin. 

Morina është njëri ndër kikboksierët më të mirë shqipëtarë. Ai nga viti në vit po rritë cilësin e tij, dhe shumë shpejt mund ta shohim atë edhe në turnet e mëdha botëror si GLORY. Meçin Morina dhe Hallada u transmetua drejtpërdrejt nga televizioni ynë publik RTK dhe ai gjerman Kabel 1.

Kosovaboxing.org
12 mars 2015

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.