RTK

RTKLive
19 Qershor, 2021

Mbrëmë triumfuan Shala dhe Berisha

1 min read

Dy boksierët tanë perspektiv Granit Shala dhe Arton Berisha kanë triumfuar mbrëmë në Bajern të Gjermanisë.

Shala (8-0, 2 KO) përball pati boshnjakun Abdulnaser Delalic (5-6-0, 5 KO) të cilin e mposhti me diskualifikim në raund të pestë. Shala dominoi meçin por Delaliç në raund të pestë tre herë hodhi gomën nga goja dhe u diskulifikua.

Në mbrëmjen e njejtë boksoi edhe shqiptari tjetër, Arton Berisha. Berisha (10-0, 8 KO). Berisha mposhti serbin Darko Knezheviç (13-37-0, 10 KO) me nokaut në raund të parë.

www.kosovaboxing.org
18 tetor 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.