RTK

RTKLive
30 Mars, 2023

Matjet zyrtare nga Stevange – Isufi 75.7 kg, Saunders 76.2 kg

1 min read

Shefat Isufi nuk ka treguar aspek respekt për Saunders-in

Janë zhvilluar matjet zyrtare sot në Stenage të Britanisë së Madhe aty ku nesër mbrëma do të zhvillohet meçi ndërmjet Shefat Isufit dhe Billy Joe Saunders e vlefshme për titullin e kampionit të botës në versionin WBO në kategorinë super të mesme.

Isufi doli të jetë 75.7 kg, ndërsa Saunders ishte 76.2 kg në limit.

Në matje dy boksierët u shikuan kokë mbi kokë, ndërsa me të ndaluar Saunders i dha Isufit një flakareshë, jo të fortë por që ishte injoruese.

Isufi më pastaj në deklaratën e tij i tregoi se për çka ka udhëtuar në Angli. “Jam këtu për vetvetën time dhe të bëhem kampioni i parë botëror shqiptarë. Poashtu Isufi trego se bokson edhe për Gjermaninë nën flamurin e tyre” theksoi Isufi.

Ai edhe dje në konferencë për gazetarë ju tha që jam i gatshëm për 12-raunde dhe Saunders do të befasohet me goditjen e tij të fortë që do ta pranoj në ditën e përballjes.

www.kosovaboxing.org
17 maj 2019

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.