RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Matjet zyrtare nga Las Vegas: Mati 66.1 kg, Pino 66.5 kg

1 min read

Mandalay Bay Hotel, Las Vegas, 28 maj 2021 – Reshat Mati (9-0, 7 KO) dhe kundërshtari i tij, Ryan Pino (8-6-2, 4 KO) kanë zhvilluar matjet zyrtare në prag të ndeshjes së tyre. Mati doli të jetë 66.1 kg apo 145.8 pounds, ndërsa Pino 66.5 kg apo 146.8 pounds.

Mati ka hasur në vështirësi të madhe për gjetjen e kundërshtarit, pasi komisioni i Las Vegasit është rigoroz dhe për shkak të masva të kovidit kjo u bë e vështirë, pasi që shumë shtete janë në zonën e kuqe dhe nuk lejohen të udhëtojnë. Disa edhe u tërhoqën, ndërsa që Pino është kundërshtari i gjashtë i caktuar.

Meçin Mati dhe Pino mund ta shiqoni në kanalin e Youtube-s, Matchroom.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.