RTK

RTKLive
19 Korrik, 2024

Matjet zyrtare nga Florida: Mati 66.4 kg – Okoth 66.6 kg

1 min read

Florida, SHBA, 17 dhjetor 2020 – Janë zhvilluar matjet zyrtare në Florida, ku në prag të ngjarjes e cila do të zhvillohet nesër mbrëma që për ne do të jetë mjaft në interesim, do të boksoj ylli jonë në ardhje, Reshat Mati.

Mati doli të jetë 66.4 kg, ndërsa Okoth 66.6 kg. Ti përkujtojmë adhuruesit se dueli i meçit Mati dhe Okollo do të jetë parameç i Gennady Golovkin dhe Kamil Szeremta e vlefshme për titullin e kampionit botëror në IBF në kategorinë e mesme.

Për Matin do të jetë meçi i nëntë në karrierë. Ai deri më tani ka zhvilluar 8 meçe, të gjitha fitore, gjashtë prej tyre me nokaut. Ai synon fitoren e nëntë nesër mbrëma e cila do të jetë suksesë i jashtzakonshem duke përmbyllur një vit të mbarë duke shpresuar që forma e tij të ketë ngritje edhe me 2021.

www.kosovaboxing.org

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.