RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Matjet Zyrtare nga Dessau: Krasniqi 78.5 kg, Cherviak 78.4kg

1 min read

Dessau, Gjermani, 25 korrik 2014 – Janë zhvilluar matjet zyrtare për duelin e pritur të boksiert tonë Haxhi Robin Krasniqi i cili nesër do ti matë forcat me boksierin nga ukraina, Oleksandr Cherviak.

Në matje, Krasniqi doli të jetë 78.5 kg, ndërsa Cherviak 78.4 kg.

Dueli do të jetë i vlefshëm për titujt WBO-Internacional dhe WBA-Continental në kategorinë gjysëm të rënd.

Foto: SES Boxing

Kosovaboxing.org
25 korrik 2014 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.