RTK

RTKLive
28 Tetor, 2021

Matjet zyrtare: Gjergjaj 112.8 kg, Malujda 98.5 kg

1 min read

Sonte në Basel të Zvicrës janë mbajtur matjet zyrtare në prag të duelit të boksierit tonë Arnold Gjergjaj dhe kundërshtarit të tij polakut Mateus Malujda. Gjergjaj në peshore ka dal 14.300 gramë më i rënd se Malujda, ku gjithësejt kishte 112.8 kg, ndërsa Malujda 98.5 kg. Gjergjaj do të synoj fitoren e 18-të në poaq meçe, deri sa Malujda do të mundohet që boksierit tonë ti shfaqë humbjen e parë.

Meçi do të zhvilohet në palestrën Markthalle në Basel dhe do të jetë në 8 raunde.

Kosovaboxing.org
19 Tetor 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.