RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Marku guximin dhe dëshirën, ndërsa Prodan eksperiencën

1 min read

Qershia në torte do të jetë padyshim ajo e mbrëmjes së shtunës ndërmjet Joshuas dhe Usyk, por një parameç i tij do të jetë një ëmbëlsirë për ne shqiptarët, ajo e Florian Markut (8-0-1, 6 KO) dhe romunit Maxim Prodan (19-0-1, 15 KO).

Marku siç dihet nuk i ka ikur kësaj përballje një boksieri të dëshmuar dhe me përvojë dhe ai të shtunën dëshiron që nepërmjet këtij dueli të tregohet se ka cilësi për të ecur para. Dueli do të jetë mjaft interesant dhe i paparishikueshëm ku Prodam ka eksperiencën, ndërsa Marku guxim dhe dëshirën për tu treguar.

Dje në konferencë për media, Marku ishte i zëshëm dhe dëshiroi ti qërroj hesapet aty për aty por reaguan sigurimi duke mos lejuar të vije deri te ndonjë përplasje aty e panevojshme. Do të jetë ringu të shtunën aty ku do ta jap fituesin dhe më të mirin.

www.kosovaboxing.org
24 shtator 2021

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.