RTK

RTKLive
26 Shtator, 2022

Luan Krasniqi në serial televiziv

1 min read

Luan Krasniqi 3Ikona e boksit tonë Luan Krasniqi do të ketë paraqitjen e parë si aktor filmi në një episodë seriale filmike “Benzin in Blut” (Benzina në gjak). Kjo vjen si një surprizë për gjithë adhuruesit e ish-kampionit evropian tonë, i cili krahas veprave madhore të arritura në boks, Krasniqi ka treguar se posedon edhe talent dhe popullaritet të luaj edhe në film. Krasniqi luan rolin e një pronari të Shtëpisë së veturave luksoze të quajtur Luan Krasniqi 1Walter Beierle e që trajton vdekjen e ish vozitësit të Formulës-1- Steve McKinnon.
Do të jetë epizodi i 136-të i serialit “Benzin in Blut” e cila do të emitohet me 12 shkurt në Televizionin gjerman ZDF.

Kosovaboxing.org
7 janar 2015 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.