RTK

RTKLive
23 Prill, 2024

Liridon Zeqiri fitues i turneut tradicional “Agim Rashiti”

1 min read

Me 03.04.2010 në Gjilan u mbajt turneu memorial tradicional ndërkombetar “AGIM RASHITI”.Në këtë turne morën pjesë boksieret nga Cekia, Bosna e Hercegovina, Maqedonia, Shqiperia dhe Kosova.
Gjithësej u zhvilluan 10 duele, ku pati boks mjaft cilësor dhe me lufta te mira, ku nuk mungoias organzimi i mirëfilltë.Ky turnir u mbajt nën patronatin e kryetarit të komunes Qemajl Mustafa ne bashkepunim me K.B.Drita dhe Federaten e Boksit të Kosovës. Ky turne ishte dhe nje sfidë i boksierëve te Kosovës para meçeve në Euroligen “BoxingONE Championship”. Këto ishin duelet që u zhvilluan:

Meçet e femërave :
60 kg – Fatlume Ahmeti (Drita) – Albulena Gubetini (Trepça) – 2 : 0

Meçet kryesore:
54 kg – Fatos Ferizi (Kosovë) – Zeqir Zeqiri (Maqedoni) – RSCO 2
57 kg – Ferdi Alija (Maqedoni) – Patrik Velki (Ceki) – 0 : 2
60 kg – Liridon Zeqiri (Kosove) – Ibrahim Mustafa (Maqedoni) – 2 : 0
64kg – Burim Hasani (Kosovë) – Said Softiq (Bosne e Hercegovinë) – RSCO 2
75 kg – Burhan Zeneli (Kosovë) – Alban Bermeta (Shqipëri) – 0 : 2
81 kg – Bujar Sejdiu (Kosovë) – Amir Kurtic (Bosne e Hercegovinë) – RSCO 3
91 kg – Alban Cara (Shqipëri) – Marek Hmela (Ceki) – 0 : 2
+ 91 kg – Mehmet Asllani (Kosovë) – Fatjon Sorra (Shqiperi) – 0 : 2

Meçet i referuan : Rrustem Konjuhi (Gjyqëtar kryesor), Agim Tahiraj, Agim Shala, Rasim Rrustemi dhe Bejtullah Hyseni.
Delegat : Elhami Bajrami

Juria profesionale zgjedhi akterët më të mirë:
Boksieri me i mirë : Liridon Zeqiri
Tekniku më i mirë : Patrik Velki (Ceki)
Cifti më luftarak : Fatlume Ahmeti dhe Albulena Gubetini
Boksieri më perspektiv : Fatos Ferizi

Prishtine 04.04.2010
zedhensi i FboxK LATIF DEMOLLI

2 thoughts on “Liridon Zeqiri fitues i turneut tradicional “Agim Rashiti”

  1. shum organizim i mir u konn ka pas boks cilsor kejt ne nivel jon kon respekt per kejt bokserat po 1 respekt i madh shkon per bokserin mat mir nKosovë Liridon Zeqirin edhe per meqin Luftark
    Fatlume Ahmeti dhe Albulena GUbetin kan dhen 1 spektakel shum te mir

  2. Keni durim edhe 2 muaj do ta shifni Muhamed Ali-n perseri ne sken.
    Organizimi i mir ka qen si kur me par Bokserat kan qen ne nivel keshtu qe ju lumt!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.