RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Tatli mbron titullin WBA-Intercontinental me TKO 8

1 min read

edis tatliHelsinki, Finlandë, 9 maj 2014 – Edis Tatli ka mbrojtur sonte titullin e kampionit WBA Intercontinental ndaj italianit Antonio De Vitis. Tatli në këtë përballje u gjet në nokdovn në raund të tretë për tu ngritur dhe për të vazhduar, ku shtoi kujdesin dhe motivimin për ta mposhtur pastaj me nakaut teknik në raund të tetë italianin De Vitis.

Kjo është fitorja e 23-të (7 KO) e Tatlit në poaq meçe. Ndërsa Vitis pësoi humbjen e 4-të karshi 26 fitoreve (14 KO). 

Për më shumë rreth këtij meçi do t`ju japim nesër në një raport të zgjeruar.

Kosovaboxing.org
9 maj 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.