RTK

RTKLive
26 Qershor, 2022

Kuçi dhe Vuka humbin në Poloni

1 min read

Olsztyn, Poloni, 17 Shkurt 2012 – Jetmir Kuqi dhe Endrit Vuka kanë humbur betejat e tyre në Poloni. Kuqi 6-2-0 (4 KO) kishte përball boksierin vendas nga Polonia, Maciej Sulecki 9-0 (2 KO) të cilën e humbi meçin në saje të pikëve. Ishte evidente kjo pasi në vendin e huaj është shumë e vështirë, por Kuqi i guximshëm tregoi se mbrenda një muaji mund të boksoj dy meçe. Kuqi me vështërsi të tij arriti të zhvillon dy duele të mira, edhe pse rezultatet e mira i munguan. Traineri i Kuçit në Poloni, Timor Khali tregoi se Kuçi zhvilloi meç të bukur dhe tregoi paraqitje të mirë në Poloni. Shpresojmë që Kuçi ti sanoj sa më shpejt dy humbjet dhe të arritë fitore tjera në ringun profesionist.  Boksieri tjetër Endrit Vuka 3-4-0 (2 KO) që jeton dhe zhvillon boksin në Itali humbi me ndërprerje në të njëjten natë nga polaku tjetër Norbert Dobrowski 7-0 (2 KO).

Foto – Kosova Boxing

Kosovaboxing.org
18 Shkurt 2012

3 thoughts on “Kuçi dhe Vuka humbin në Poloni

 1. Pake fjale per nderprerje ne meqin e Vukes.
  Lexoni Raporting nga boxrec, Vuka e ka nokautu ne rundin e trete polakun.

  (Vuka cut left eyebrow in 1st round. Dabrowski cut left eyebrow in 2nd round. Vuka cut head in 3rd round after accidental headbutt. Dabrowski cut right eyebrow in 3rd round. Dabrowski down in 3rd round. Vuka deducted 1 point in 3rd round.
  Stopped in between the round 3 and 4 on the doctor’s advice.)

 2. – Nani, te lumt qe paske lexuar comenti ne boxrec.com
  Dhe esht mir te pranoj gjithkush vertetimin e ndeshjes, deri sa te takohen perseri, tek per tek.
  Ateher un thom qe Dabrowsky esht fitus i asaj ndeshje deri sa te pranojn ri-ndeshjen. Je dakort me kte ?

 3. Nuk e kan pranuar kurr ri-ndeshjen. Sepse menagjeri im, cavalkari, më kishte shit para se un ta merrësha vesht.
  Prandaj të qifsha italinë, se nuk jemi kurr në vendin ton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.