RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Krasniqi, Uldedaj dhe Hetemi, të tre në eventin e përbashkët në Halle të Gjermanisë

2 min read

Mbrëmje e shqiptarëve me 3 shkurt

Tre boksierët tanë, Robin Haxhi Krasniqi, Jurgen Uldedaj dhe Elvis Hetemi do të shfaqën me 3 shkurt në qytetin Halle të Gjermanisë. Të tretë do të kenë meçe të rëndësishme në ecurinë e karrierës së tyre. Kjo mbrëmje e shqiptarëve me 3 shkurt do të jetë më interesantja e vitit që sapo ka filluar për opinionin tonë.

Krasniqi (46-5-0, 17 KO) ende nuk e ka kuptuar kundërshtarin pasi për te është e vështirë të gjindet një kundërshtar dhe të gjithë ia kanë frikën të përballen me te. Mirëpo kjo do të mësohet shumë shpejt, sigurisht që gjatë kësaj jave.

Uldedaj (7-0, 2 KO) do të ketë sfidën më të vështirë deri më tani. Ai do të sfidoj titullin internacional të Gjermanisë, kundër çekut Jakub Synek (8-0-1, 2 KO). Të dy boksierët janë të gatshëm për këtë përballje dhe synojn fitoren, por shpresojmë që boksieri ynë nga Lezha të dal fitues në këtë përballje sfiduese.

Talenti tjetër shqiptarë, Elvis Hetemi (9-0, 8 KO) do të boksoj në këtë ngjarje. Sikur se për Krasniqin, edhe për Hetemin kundërshtari do të bëhet publik shumë shpejtë.

Kosova Boxing fton sa më shumë adhurues shqiptarë të jenë prezent me 3 shkurt në Halle të Gjermanisë, që ti përkrahim boksierët tanë që kanë nevoj për mbështetjen tuaj.

www.kosovaboxing.org
17 janar 2018

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.