RTK

RTKLive
29 Shtator, 2023

Krasniqi mposht kampionin e Zvicrës

1 min read

Ardian Krasniqi 11Rottweil, Gjermani, 25 tetor 2013 – Rrugëtimi i të riut Ardian Krasniqi është duke vazhduar me suksese të një pas njëshme, ku ai këtë fundjavë në një takim miqësor ndërmjet ekipit Rottveil dhe ekipit Brugg nga Zvicra, arriti të mposht kampionin e Zvicrës për junior Guiseppe Grimaldi. Ky meç i cili u zhvilluat në peshën deri 69 kg, ishte që zgjoi interesimin më të madh duke kënaqur të pranishmit. Në këtë mbrëmje boksoi edhe boksieri tjetër shqiptar, Elvir Gashi, ai u mposht nga kampioni i Zvicrës, Stefan Rumpold. Gashi edhe pse pësoi, tregoi teknikë dhe për shkakë të një vërejtje publike humbi duelin, por ai la mbresa për të ardhmen duke u rikthyer në formën e vjetër.

Në klubin e Rottveil trainer është Agim Krasniqi i cili me punën e tij ka arritur që klubin e Rottveilit ta bënë ndër më të njohurit në Gjermani.

Kosovaboxing.org
27 tetor 2013

 

 

Elvir Gashi:

Kundeshtari i Elvirit ne kategorie te rende e pat emrin Stefan Rumpold nga Svicra edhe aj ka qen kampion te svicres edhe elvire shume mir ka lujt me to. por ne round te dyt dhe 3 e mure ka nje pik qe ja hiqen dhe ajo ke qa e beri te humb elviri. nje meq nga ana elvirit shume teknik te mire

1 thought on “Krasniqi mposht kampionin e Zvicrës

  1. Urime Ardian. E kam pa une ardianin iher Live dhe jam qudit qfare teknik aj ka ne lufte. Shume Djal i mir dhe shpresoim te gith shqiptart kudo Qe jan se ardiani let na ben Krenar. Besoje qe ne keto vite te ardhme ardiani do ti feston Edhe shume shume suksese te reja.. ne burnohem Me ty ardian krasniqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.