RTK

RTKLive
5 Dhjetor, 2021

Kosova pësoi humbjen e dytë në garat e Euroligës në Hungari

1 min read

Debrecen, Hungari, 16 Maj 2010 – Kosova dje pësoi humbjen e dytë në garat e Euroligës ne Hungari. Pas humbjes ne ndeshjen e parë me rezultat 11:3 ndaj Vasas te Budapestit, përfaqesuesja jonë sot pësoi disfatën tjetër, kësaj rradhe ndaj DVCS Debreceni me shifrat 12:2. Në radhët e boksierve tanë, vetem Bujar Sejdiu shënoi fitore.Në fakt Përfaqesuesja e Kosovës shfaqi meçe më të mira në këtë sfide në krahasim me atë paraprake, mirpo duhet theksuar se në rradhët e hungarezeve ishin edhe 2 pjesëmarrjes në lojerat olimpike dhe një kampion evropian ne Kick-Box! Se shpejti do t`ju japim materialin e kompletuar nga vizita në Hungari!

Kosovaboxing.org
17 Maj 2010

5 thoughts on “Kosova pësoi humbjen e dytë në garat e Euroligës në Hungari

  1. shum keq qe njeren nga dy sfida ne hungari qe se kan fituar por kan humbur me nje rezultat te thell 11:3 – 12:2 shpreat dal ngadal po shuhen per plejof

  2. Ja arriten qellimit perfituesit qe ta shkatrrojn boksin e kosoves. Duhet me dal dikush me i ndalu, se shum keq osht puna.

  3. Sosht edhe qashtu qysh po doket se kemi boksu me boksera me te mire ne Evrope dhe normal qe kan pas ma shum se na pervoj edhe kan qen me te vjeter perveq asaj edhe referet na kan lendu shume ne vendime te ndryshme ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.