RTK

RTKLive
24 Shkurt, 2024

Kosova në kampionatin evropian për junior

1 min read

boks amatorKosova do të marrë pjesë në kampionatin evropian për junior nga data 11 deri 18 gusht në Rotterdam të Holandës. Përfaqësuesja jonë do të përfaqësohet me dy boksier, Visar Rexhepin dhe Temë Ademin. Dy boksierët tanë përgatitjet i kanë zhvilluar në bjeshkën e Prevallës me trainerin e njohur Shefki Bogujevci, dhe drejt Holandës do të udhëtojnë për medalje. Kjo garë është e mirë se ardhur për boksierët tanë të rinjë, që të shohin nga afër rivalitetin e tyre me shtetet evropiane. Nuk e dimë a kanë pasur ndonjë meç kontrollues para kësaj gare të madhe, por të mbetemi me shpresën se do të na përfaqësojnë denjësisht. Krahas dy boksierëve tanë dhe trajnerit Bogujevci, me delegacionin do të udhëtoj edhe kryetari i FboxK-së, Ramadan Selimi.

Foto: Avdush Cakaj

Kosovaboxing.org
9 Gusht 2013

 

2 thoughts on “Kosova në kampionatin evropian për junior

  1. Kane pase meqe po as kampiona per kategori te vet nuk jane kane me shku si turista as ni rund sjan me mujt me majt.

  2. Marre duhet me i ardhe selektorit dhe Kryetarit, qe pa qen kampion kosove i ka marre bokserat per njerin e sigurte eshte a shpresat e boksit kosovar si kana marre. Duhet tju vije turp per shkak gjelozise te trenerave ne mes veti kan me shku si turista e kan mu kthy me gishta ne goje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.