RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Klitschko anulon meçin me Furyn, si duket nga frika!

1 min read

Klitschko vs. FurySi duket Wladimir Klitschko është frikësuar nga Tyson Fury, cili sot ka dhënë një deklaratë se meçi i tij dhe Furyt nuk do të zhvillohet sipas parashikimeve me 24 tetor.

“Më vjen keq për gjithë adhuruesit e mij, por jam i lënduar dhe do të caktojmë një datë të re” theksoi Klitschko.

Meçi prapë do të zhvillohet në Dusseldorf por kjo do të mësohet se me cilën datë.

Por si ka mundësi që Klitschko të lëndohet vetëm dy ditë pas konferencës për gazetar të zhvilluar dy ditë më parë. Për këtë do t`ju sjellim një analizë të thellë sonte, ku Klitschko nga frika dhe mos përgatitja e mjaftueshme do të rrezikonte shumë kundër Furyt dhe do të kërkojë më shumë kohë për përgatitje, sepse Fury nuk do të jetë kafshatë e lehtë për te.

Kosova Boxing
25 shtator 2015  

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.