RTK

RTKLive
2 Dhjetor, 2023

Keta fiton me KO 2

1 min read

Keln, Gjermani, 13 Prill 2012 – Boksieri ynë nga Bulqiza, Gjetan Keta ka shënuar fitore sonte me KO në raund të dytë. Keta për kundërshtar kishte bjelorusin e papërvojë që kishte vetëm një meç në boksin profesionist Uladzislau Mahdanau.  Keta e mposhti lehtë siç ishte pritur. Ai nuk lejoi befasi pasi meçi i tij i parafundit iu morë padrejtësisht pas rezultatit në ring.  Kjo është fitorja e 11-të e Ketës, karshi 2 humbjeve. Dueli i Ketës ishte parameç i Felix Sturm dhe Sebastian Zbik ku Sturm arriti të triumfoj me vetëdorëzim nga Zbik në fund të raundit të tetë. Ndryshe nga dy meçet e fundit ku Sturm boksoi mjaft dobët, duke mbajtur me padrejtësi titullin. Sonte ishte dominant dhe i përngjante kampionit të vërtet.

Kosovaboxing.org
13 Prill 2012

2 thoughts on “Keta fiton me KO 2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.