RTK

RTKLive
7 Qershor, 2023

Bajrami humb betejën në “Bigger`s Better” nga rusi Orlov

1 min read

Tefik Bajrami nuk ka arritur të kaloj bishën ruse Evgeny Orlov në turneun “Bigger`s Better” në Francë. Fati deshi që ai që në meçin e parë të takohet me Orlov i cili ka 202 cm dhe peshon afër 150 kilogramë. Tefiku filloi jo për së mbari raundin e parë, ku mori një “Knock-Down” dhe kjo e ndryshoi rrjedhën e këtij takimi ku Orlov e pati më të lehtë më pastaj. Dueli u zhvillua në tre raunde, dhe kjo nuk i mundësoi Tefikut të tregon më shumë në këtë meç. Po të zhvillohej meçi në 6 raunde, jemi të bindur se Tefiku do të ishte më i vemendshëm dhe do të kishte rastin e mirë, por si do që të jetë, për te kjo ishte një sfidë e mirë dhe një përvojë e mirë për të ardhmen. Një sygjerim nga Kosova Boxing për Tefikun, ai ka gjatësin dhe peshën për kategorinë kruzer, dhe aventuart e tilla do të dëmtojnë atë.

Artan Vërbica
14 Prill 2012

7 thoughts on “Bajrami humb betejën në “Bigger`s Better” nga rusi Orlov

 1. i uroj fat herave te tjera tefik bajramit se per meqin e se premtes ishte i pa fat pasi qe i ra shorti i pare me boksierin nga rusia Evgeny Orlov dhe kishte nje performanc te dobet ka boksuar sikur nje boksier qe ska pas kurr asnje meq fati i tefikut ishte qe meqi ishte i parapam vetem 3 runde se po te zgjatke vetem edhe pak tefiku vetem se u dorzojke edhe pse tefiku deshi te dorzoj ne momentin qe u nokautua por nuk lejoj xhaviti te dorzoj meqin duke e bindur qe vetem edhe nje minut perfundon lufta dhe rusi e vazhdoj me fitore duke e mundur gjermanin Agit Kabayel

 2. ne gjysem finale. gjith ashtu duke e mundur ne finale edhe fransezin Nicolas Wamba me vendim unanim dhe fitoi qmimin prej 15000 dollare-ve

 3. ngo po ti kishte 6 runda ka hup njeri e ka rreh rusi gojes ski cka ban ska skills njeri per metche te mdha e kjo po ti kishte 6 runda esht si me than po te kishte halla k.. i kishin than mixh !!

 4. sish ky per box haver ky ish me i nuk vetLattt
  marre duhet met ardh bajram ven se me ushtruu i kushton kohes ma shume me i nuk vetLat
  edhe per kosovaboxing mos i shLynii komentent :O
  flm per mirekuptim 😉

 5. popo mire e kenii me faLLniii po qka eshte e vertetaa eshte
  ven se me u merr me box shKon i nuk vetlat si ka hije 1 boxer mu ma si femen perqata edhe ka humb sish ky per box me faLniii qofssee kam gabuu a e kom ofenduu dikun sesht e vertet une veq verteten pe kaLLxoj

 6. seriozish pom dhimet bajrami po spaska pas faj se koka kon mi madh ai rusi mirpo kur tkish asi kundershtar duhet me luftu ne stilin e mike tyson sepse edhe mike tyson ne kohen e tij ka pas shum kundershtar edhe te gjat sa ky gollovi i rusis po i ka mposht me KO .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.