RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Katër shqiptar sigurojnë finalen në momorialin “Vllaznia 2012”

1 min read

Shkodër, 10 Mars 2012 – Katër boksier shqiptar kanë arritur në finalen e turneut memorail “Vllaznia 2012”. I pari që ka arritur finalen ka qenë boksieri i Tiranës, Elsid Kalemi i cili ka mposhtur boksierin nga Ekuadorin, Quipo. Kalami ka shfaqur një ndeshje dominuese dhe me plot meritë ka triumfuar. Boksieri i dytë që siguroi finalen ishte boksieri i Vllaznisë, Asmer Bilalli i cili mposhti ukuadorianin Anderson Rojas. Bilalli zgjoi në këmb të gjithë pranishmit në palestrën “Qazim Dervishi”. Ekuadorianët ishin viktimat e shqiptarëve tanë, ku poashtu Alban Bermeta mposhti Delgadon me anë të pikëve. I fundit që ka siguruar finalën ishte Kristian Demaj i cili mposhti tunizianin Elmekachari. Ndërkohë Bekim Vjerdha ka humbur duelin ndaj kazakut, Ataev.

Kosovaboxing.org
11 Mars 2012

1 thought on “Katër shqiptar sigurojnë finalen në momorialin “Vllaznia 2012”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.