RTK

RTKLive
7 Dhjetor, 2021

Kabashi kundër Mighty Mo me 16 Dhjetor

1 min read

Besim Kabashi me 16 Dhjetor do të ndeshet me njërin ndër kick-boxierët më të mirë në 10 vitet e fundit, amerikanin nga Samoa, Mighty Mo. Kjo do të jetë ndeshja më e fortë e Kabashit në karierë, kur dihet që Mighty Mo ka dhuaruar spektakle të mëdha në meçet e tij, duke qenë kampion i Amerikës me 2004 dhe i Hawait me 2007. Mo gjatë karrierës së tij ka zhvilluar 31 meçe profesioniste, duke shënuar 16 fitore (12 KO) dhe 15 humbje. Ai ka mposhtur shumë emra të mëdhenjë si Remy Bonjasky, Francois Botha, ndërsa ka pësuar humbje nga Peter Aerts, Remy Bonjasky, Semmy Schilt, Paul Sllawinski etj. Ky meç do të zhvillohet në Mynih në CIRCUS CRONE dhe organizohet nga Steko`s Fight Night.

Kosovaboxing.org
8 Nëntor 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.