RTK

RTKLive
20 Prill, 2024

Kaba rikthehet fuqishëm, fiton titullin e Italisë

1 min read

Në fundjavën që e lamë pas, boksieri ynë Arblin Kaba (13-2-1, 2 KO) është rikthyer fuqishëm duke fituar titullin e Italistë në kategorinë super të lehtë, për herë të dytë. Kaba mposhti italianin, Daniele Zagatti (9-2-1, 0 KO) me vendim unanim pas dhjetë raundeve.

Kaba fiton për herë të dytë titullin e Italisë. Për herë të parë e kishte fituar me 2019.

Kjo fitore vjen në një moment mjaft të mirë pasi Kaba në tre duelet e fundit, dy i kishte humbur dhe njërin e kishte barazuar. Fitorja e fundit i jepë shpresë boksierit tonë të synoj më lartë.

www.kosovaboxing.org / 1 dhjetor 2021

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.