RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Halili nakauton Barberin në raund të pestë

1 min read

skender halili 2Grand Casino, Hinckley, Minesota, 20 janar 2017 – Skender Halili (13-1, 13 KO) ka shënuar fitoren e radhës, mjaft të vlefshme. Ai vazhdoi serinë e fitoreve të tij me nakaut, ku viktimë e radhës ishte Romon Barber (7-13, 6 KO) të cilin Halili e mposhti me nakaut teknik në raund të pestë.

Zhvillohej raundi i pestë dhe Halili me dorën e majtë duke e lëvizur kërkonte cakun që ta dërgoj të djathtën e tij. Dhe pikërisht në këtë raund arriti goditjen e saktë me direkt të majt duke e pasur menjëherë të djathtën e fortë, ku Berberit iu dridhën këmbët ndërsa pasuan goditjet e fuqishme të një pas një njëshme nga Halili, ku gjyqëtari ndërhyri duke e ndalur meçin.

www.kosovaboxing.org
21 janar 2017 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.