RTK

RTKLive
15 Tetor, 2021

Gjergjaj shkatëron polakun Malujda në raund të parë

1 min read

Markthalle Basel, Zvicër, 20 Tetor 2012 – Ashtu siç ishte pritur dhe doli që Arnold Gergjaj të mposht polakun Mateusz Malujda. Por askush nuk e besoi që do ti duhen vetem disa sekonda për ta plandosur duke e lënë të shtrirë në dysheme.  Gjergjaj filloi furishëm dhe në sekondat e para i dha goditje të fortë me të djathtën e tij duke përfunduar meçin.

Kjo është fitorja e 18-të për Gjergjaj në boksin profesionist, ndërsa prej tyre Gjergjaj 12-të fitore i ka shënuar me ndërprerje. Ndërsa polaku Malujda regjistroi humbjen e tretë në karrierë.

Dueli i radhës për Gjergjaj do të zhvillohet me 1 Dhjetor sërish në Basel.

Artan Vërbica
20 Tetor 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.