RTK

RTKLive
16 Maj, 2022

Gjergjaj kundër Zarate me 15 mars

1 min read

Arnold Gjergjaj Rrugëtimin drejt titullit të kampionit botëror, Arnold Gjergjaj do të vazhdon me 15 mars ku në Basel të Zvicrës do të boksoj kundër argjentinasit Emillio Ezequiel Zarate. Gjergjaj do të zhvillon meçin e 24-të profesionistm ku do të synon fitoren e radhës. Deri më tani Gjergjaj njeh vetëm fitoret, ku në 23 meçe të gjitha i ka shënuar fitore (17 KO).

Kundërshtari i tij, argjentinasi Zarate është kampion aktual i Kontinentit të Amerikës. Zarate ka bilanc në boksin profesionist prej 18 fitoresh (9 KO), 12 humbje dhe tre barazimeve. Përkundër kundërshtarëve që ka pasur Gjergjaj më parë, ky do të jetë më i gjatë se Gjergjaj, i cili ka madhësi prej 197 cm. Do të jetë interesante të shohim se si Gjergjaj do të boksoj kundër kundërshtarëve më të gjatë se vet.

Kosova Boxing do t`ju jap edhe detaje tjera rreth këtij meçin në ditët në vijim, ku do t`ju sjellim pronocimet nga vetë boksieri ynë.

Kosovaboxing.org
4 mars 2014

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.