RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Fitim Latifi sfidon titullin e Finlandës këtë të shtunë

1 min read

Fitim LatifiMaratona e dueleve të vështira dhe sfiduese të boksierëve tanë vazhdon edhe në këtë javë, ku për titullin e kampionit të Finlandës në qytetin Hamina me 30 nëntor, boksieri ynë Fitim Latifi do të boksoj kundër finlandezit Timo Laine. Kjo do të jetë sfida më e vështirë për boksierin nga Vushtrria në meçin e tij të tetë profesional të tij. Ai deri më tani ka shënuar 7 fitore (1 KO) në poaq meçe. Me këtë sfidë Latifi dëshiron të përmbyll vitin me një fitore dhe titull të vlefshëm për te. Ndërsa kundërshtari i tij Timo Laine deri më tani ka zhvilluar 12 meçe profesioniste me rekord prej 9 fitore, dy barazimeve dhe një humbje.

Kosova Boxing është mediumi i parë i cili që nga meçi i tij i parë profesionist e ka paraqitur rezultatet e tij deri më tani.

Kosovaboxing.org
24 nëntor 2013

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.