RTK

RTKLive
5 Dhjetor, 2021

FboxK-së mban kuvendin e punës me 23 Janar

1 min read

FboxK – Federata e Boksit Amator e Kosovës me 23 Janar 2010 do te mbajë kuvendin e rregullt te punës dhe kuvendin e rregullt zgjedhor. Poashtu me 30 Janar 2010 do të mbahet seminari dhe kollokfiumi për gjyqëtarë dhe trajnerë kurse garat e rregullta do të fillojnë me turneun e –II- ndërkombëtar “Pavarsia”. Ky turne do të mbahet me 13 dhe 14 Shkurt në Prishtinë.  Edhe këtë vit sikur edhe në vitet e kalume FboxK-së do të organizoj kampionatin në formë të turneve.

FboxK-së shumë shpejt do t`ju prezentoj edhe kalendarin e garave vendore dhe ndërkombëtare për vitin 2010. Lexuesit e Kosovaboxing.org do të  jenë të informuar për mbarvajtjen e turneve.

Artan Vërbica
18 Janar 2009

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.