RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Erzen Rrustemi kundër Muhammed Ali Durmaz me 24 Shkurt

1 min read

erzen rrustemiBoksieri ynë nga Zhegra e Gjilanit, Erzen Rrustemi do të zhvillon meçin e dytë profesionist me 24 Shkurt. Ai për kundërshtar do të ketë boksierin me shumë përvojë turkun Muhammed Ali Durmaz i cili ka gjithësej 21 meçe profesioniste. Durmaz ka rekord prej 7 fitore (6 KO) dhe 14 humbje. Kjo do të jetë sfidë e vërtet për Rrustemin i cili synon fitoren e dytë në ringun profesionist.

Rrustemi do të paraqitet në parameç të duelit kryesor ndërmjet Tefik Bajramit dhe Elvir Behluloviq. “E falenderoj Tefikun dhe vëllezërit tjerë Bajrami për mundësinë që unë të boksoj në Lucern” theksoi Rrustemi për Kosova Boxing.

Rrustemi këtë vit do të zhvilloj shumë duele ku synon të ngrisë sa më shumë rekordin e tij personal.

Kosovaboxing.org
15 Shkurt 2013

7 thoughts on “Erzen Rrustemi kundër Muhammed Ali Durmaz me 24 Shkurt

  1. Besoj qe sdo te na zhgenjesh edhe ne kete meq te rendsishem andaj te Urojm shum sukse Erzen ne kete meq dhe meqet e ardhshme….

  2. suksese dajk,,shum fat ne ket meq ,dhe meqet tjera shpersojm,,dhe besojm shum se do jet aj shqiptar ,si shum tjer qe nakan dhru box profesionist,urime urime

  3. rrustemi para se te dalin me boxsue ,ish kan mir me shkrue nji hajmali te aga hoxh ne zheger ahahaha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.