RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Elvir Muriqi në vlugun e përgaditjeve

1 min read

Elvir Muriqi ende nuk ka vendosur se a do të bokson me 6 Mars në Las Vegas me Marcus Oliveira apo me 27 Mars në Hamburg të Gjermani. Ai nuk shqetësohet për këtë gjë dhe është duke u përgaditur në klubin “Brighton Boxing Club” me vrull të madh. Ai është duke ushtruar dy herë në ditë dhe ndjehet mjaft mirë dhe e pret duelin i qetë. Ai është duke bërë sparring me, Herman Sergeevic Tyuryaevs me preardhje nga Russia.

Kampi i boksierit rus na dërgoi disa seanca stërvitore e KosovaBoxing.org ju prezenton disa fotografi nga këto dy ditët e fundit të boksierit tonë duke bërë sparring. “Ndihem shumë mirë dhe jam i qetë reth të ardhmes time. Besoj që shumë shpejt do të definohet kundërshtari im. E pastaj do të zgjdh edhe një apo dy sparring partner tjerë që do ti përshtaten kundërshtarit tim të ardhshëm” deklaroi Muriqi për Kosovaboxing.org.

Redaksia jonë me të marrur vesh do t`ju informon për lajmin më të ri për boksierin tonë.

Artan Vërbica
12 Shkurt 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.