RTK

RTKLive
5 Mars, 2024

Dueli Morina dhe De Keirsmaeker, mbyllet me NO CONTEST

1 min read

Dardan Morina - 1 Circus Krone, Mynih, 25 shtator 2015 – Dueli ndërmjet Dardan Morinës dhe belgut Cedric De Keirsmaeker është mbyllur me pa fitues, apo një rezultat që regjistrohet profesionalisht “NO CONTEST”.

E gjithë ngjarja ka ndodhur pasi Morina lëndoi krahun ku Cedric De Keirsmaeker ishte i papastër duke e rrëzuar dhe ka ndodhur lëndimi.

Morina ishte duke dominuar meçin, por në sport ndodhin gjëra të pazakonshme. Morina ka qëndruar mbrëmë në spital ndërsa që sot është liruar duke iu dashur trajtimi dhe kurimi më i gjatë. “Më vjen keq çka ndodhi. Unë do të rikthehem shumë shpejt dhe pikërisht do të kërkoj revanshin kundër Cedric De Keirsmaeker” theksoi Morina për Kosova Boxing.

Kosova Boxing i uron shërim dhe rikthim sa më të shpejtë në ring.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.