RTK

RTKLive
18 Maj, 2024

Disarjot Gashi rikthehet nesër kundër Sandor Ramocsa

1 min read

Disarjot Gashi do të rikthehet nesër në duel me hungarezin Sandor Ramocsa. Gashi 7-0-1 (7 KO) nuk ka zhvilluar ansjë duel këtë vit nga barazimi i vitit të kaluar. Gashi vitin e kaluar ka zhvilluar një vit të përkryer duke fituar të gjitha duelet me KO dhe duke barazuar në vetem një duel për titull të Zvicrës. Gashi pritet të mos ketë problem nesër me hungarezin Ramocsa i cili ka bilanc prej nëntë fitorëve dhe gjashtë humbjeve. Dueli Gashi dhe Ramocsa do të zhvillohet në Sporthalle Badbetrieb në Bad Ragaz të Zvicrës dhe do të jetë në gjashtë raunde.

Kosovaboxing.org
1 Tetor 2010

1 thought on “Disarjot Gashi rikthehet nesër kundër Sandor Ramocsa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.